Bucks облекчават миналото Warriors; Рекорд на Гризлис 11-та поредна победа

Мемфис Гризлис си осигуриха 11-та поредна победа с победата си срещу Минесота Тимбъруулвс, докато Голдън Стейт Уориърс претърпяха рекордния си дефицит през първото полувреме при тежка загуба срещу Милуоки Бъкс. Обобщение на екшъна в НБА в четвъртък вечер…

Голдън Стейт Уориърс 99-118 Милуоки Бъкс

Джанис Адетокунмпо отбеляза третия си трипъл-дабъл за сезона, след като Милуоки Бъкс разбиха гостуващите Голдън Стейт Уориърс със 118-99 и прекъснаха серия от две загуби.

Петкратният All Star отбеляза 30 точки, 12 борби и 11 асистенции и стреля 11 от 17, за да издигне Милуоки само до втората му победа в шест мача. Крис Мидълтън отбеляза пет тройки и добави 23 точки, Боби Портис отбеляза 20 точки и седем борби, а Грейсън Алън отбеляза 15.

Моля, използвайте браузъра Chrome за по-достъпен видео плейър

Вижте петте най-добри игри от четвъртък вечер в НБА

Андрю Уигинс изпревари Уориърс с 16 точки при 6 от 11 стрелби. Джонатан Куминга отбеляза 15 точки и седем борби, а Стивън Къри отбеляза 12 точки, осем борби и четири асистенции. Клей Томпсън отбеляза 11 точки.

Нещата бързо излязоха извън контрол за Уориърс, които влязоха в полувремето, изоставайки 77-38. Дефицитът от 39 точки беше най-големият, пред Уориърс, откакто франчайзът се премести в Bay Area преди сезон 1962-63.

Минесота Тимбъруулвс 108-116 Мемфис Гризлис

Дезмънд Бейн отбеляза 21 точки, а Джарън Джаксън-младши добави 20 точки и пет блокади, за да издигне нарастващите Мемфис Гризлис до победа със 116-108 над гостуващия Минесота Тимбъруулвс.

Акценти от Минесота Тимбъруулвс срещу Мемфис Гризлис през седмица 13 на НБА

Джон Кончар събра 15 точки и 17 борби, а Брандън Кларк добави 14 и осем, докато Гризлис удължиха най-добрата си победна серия до 11 мача. Мемфис, който спечели 21 от последните си 25 мача, също отмъсти за 138-95 обстрел от Минесота през ноември.

Джа Морант записа 16 точки, девет асистенции и осем борби, въпреки очевидната контузия на гърба. Той напусна състезанието, след като извърши третия си фаул в края на втората четвърт, но се върна, за да започне третото.

Антъни Едуардс отбеляза 30 точки, а Д'Анджело Ръсел отбеляза шест тройки, за да подчертае представянето си от 29 точки за Тимбъруулвс, които загубиха две поредни.

Лос Анджелис Клипърс 89-113 Ню Орлиънс Пеликанс

Акценти от Ел Ей Клипърс срещу Ню Орлиънс Пеликанс през седмица 13 на НБА

Йонас Валанчунас имаше дабъл-дабъл и петима съотборници, отбелязани двуцифрено, тъй като домакинът Ню Орлиънс Пеликанс никога не изоставаше по време на разгрома със 113-89 на Лос Анджелис Клипърс.

Валанчунас завърши с 18 точки и 16 борби, Брандън Инграм отбеляза 24 точки, Хърбърт Джоунс добави 14, Джаксън Хейс и Девонте Греъм имаха по 13, а Джош Харт отбеляза 12.

Пеликънс поведоха с 13 точки в края на първата четвърт и с 19 на полувремето. Те никога не загубиха контрол срещу отбор на Клипърс, който преодоля дефицит от 25 точки през третата четвърт, побеждавайки гостуващия Денвър с 87-85 във вторник.

Ню Орлиънс подобри до 3-0 срещу Лос Анджелис този сезон и спечели за седми път в последните девет домакински мача. Теранс Ман отбеляза 15 точки за Клипърс, а Маркъс Морис-старши добави 12 като единственият титуляр, отбелязал двуцифрен гол за гостите.

Оклахома Сити Тъндър 130-109 Бруклин Нетс

Акценти от Оклахома Сити Тъндър срещу Бруклин Нетс през седмица 13 на НБА

Шай Гилджъс-Александър отбеляза 33 точки, 10 борби и девет асистенции, докато Оклахома Сити Тъндър пое контрола през първата четвърт и прекъсна серия от пет загуби със 130-109 от Бруклин Нетс в Ню Йорк.

Gilgeous-Alexander направи 11 от 18 удара и отбеляза втория си пореден мач с поне 30 точки. Лугуенц Дорт добави 27 и удари шест от най-добрите 20 тройки за Оклахома Сити за сезона. Новобранецът Джош Гиди добави 19, тъй като Thunder отбеляза най-добрите за сезона 51,6%.

Шай Гилджъс-Александър не достигаше трипъл-дабъл с 33 точки, 10 борби и девет асистенции при победата на Оклахома Сити Тъндър срещу Бруклин Нетс

Дариъс Базли допринесе с 16, а Майк Мускала отбеляза 14, когато Оклахома Сити спечели четвъртия си пореден мач в Бруклин в една нощ, когато постави най-високи точки за сезона за точки, точки от първата четвърт (38) и точки от първото полувреме (70).

Играейки четвърти мач за пет вечери и в трета различна часова зона, Нетс загубиха за шести път в седем домакински мача, падайки до 11-11 в Бруклин, докато Кевин Дюрант и Пати Милс бяха отпочинали.

Портланд Трейл Блейзърс 108-140 Денвър Нъгетс

Акценти от сблъсъка на Портланд Трейл Блейзърс с Денвър Нъгетс през седмица 13 на НБА

Уил Бартън отбеляза 21 точки, Никола Йокич отбеляза 20 точки, осем борби и седем асистенции, а домакинът Денвър Нъгетс разби Портланд Трейл Блейзърс със 140-108 в четвъртък вечер.

Джеф Грийн отбеляза 19 точки, Факундо Кампацо имаше 18 точки и 12 асистенции, Боунс Хайланд добави 17, а Зик Ннаджи натрупа 16 точки и 9 борби за Денвър, който записа най-добри точки за сезона и отбеляза 3 точки (21).

Бартън получи напрежение във врата през третата четвърт, когато удари с глава в коляното на Юсуф Нуркич. Той беше на корта няколко минути, преди да отиде до съблекалнята. Той се върна на пейката в края на третата четвърт, но не игра отново.

Бен Маклемор отбеляза 18 точки, а Денис Смит-младши имаше 17 точки и 8 асистенции за Трейл Блейзърс. Насир Литъл отбеляза 14, Трендън Уотфорд завърши с 11, а Робърт Ковингтън и Нуркич имаха по 10. Нуркич добави осем борби и шест асистенции.