Обкръжение на еврото: Дортмунд възобнови наддаването за титла, Барса проведе

Борусия Дортмунд отвърна с два гола надолу след слаб старт, който победи Айнтрахт Франкфурт с 3-2 и върна малко вълнение към надпреварата за титлата в Бундеслигата.

Победителят на Махмуд Дахуд в 89-ата минута, след като Джуд Белингам изравни в 86-ата, премести Дортмунд на шест точки зад Байерн Мюнхен ден след домакинското поражение с 2-1 на лидерите от Борусия Мьонхенгладбах.

Разпаленият Ерлинг Хааланд беше фактор и за трите гола за Дортмунд, който лесно можеше да има четири по-малко във Франкфурт.

Колумбийският нападател Рафаел Боре откри резултата с лесен удар от пряк свободен удар на Филип Костич в 15-ата минута, след което удвои преднината 10 минути по-късно след по-слаба защита.

Еван Ндика удари гредата за Франкфурт, преди Дахуд да даде на Йеспер Линдстром още една огромна възможност с наближаването на полувремето, но халфът стреля встрани.

Хааланд и Джулиан Бранд дадоха известна надежда на гостите с опити около часа, а Торган Азар върна един гол скоро след това, когато Хааланд го изпрати.

Норвежецът беше замесен преди Томас Мьоние да нагласи Джуд Белингам за изравняване и отново преди Дахуд да се извие в късния победител.

На друго място Фрайбург и Байер Леверкузен загубиха точки, след като водеха.

17-ият гол на Патрик Шик за сезона не беше достатъчен за Леверкузен , който имаха късмета да излязат с равенство 2-2 срещу Унион Берлин, тъй като гостите два пъти удариха гредата късно.

Шик възнагради ранната доминация на домакините с откривателя пет минути преди полувремето – неговият девет гол в пет мача в Бундеслигата.

Патрик Шик се радва на най-добрия голмайсторски сезон в кариерата си
Изображение: Патрик Шик се радва на най-добрия голмайсторски сезон в кариерата си

Все пак гостите изравниха преди почивката. Лукас Храдецки направи две добри спасявания в бърза последователност, за да откаже Кристоф Тримел и Кевин Беренс, но беше безсилен да спре Гриша Промел да вкара от третия опит.

ОЩЕ:  Сестри Корда, Мишел Уи Уест се ангажират с откриването на сезона на LPGA

Треньорът на съюза Урс Фишер направи две смени на почивката, а Промел отбеляза отново четири минути след второто полувреме. Андреас Луте три пъти отказа отговор на Леверкузен.

Макс Крузе от Юнион удари горния ъгъл на гредата в 12 минути след време, след което Джонатан Тах най-накрая изравни в 84-ата с удар с глава от центриране на Карим Белараби.

Юнион се доближи до късен победител, като Андреас Фоглзамер уцели гредата, след което пропусна още един шанс в времето за контузия, когато Бастиан Очипка удари отново изправен.

Фрайбург , който прекара зимната пауза в лигата на трето място, направи равенство срещу застрашената от изпадане Арминия Билефелд с 2-2, въпреки че поведе с два гола чрез Яник Хаберер и Джонг У-йонг.

РБ Лайпциг преодоля редица коронавирусни инфекции, за да победи Майнц с 10 души с 4-1.

На друго място Щутгарт направи равенство срещу долния отбор Гройтер Фюрт с 0-0, докато Аугсбург беше победен с 3-1 в Хофенхайм .

Ла Лига: Гранада осигурява повече фрустрация на Барса

Десетте играчи на Барселона допуснаха късен гол за равенство на Гранада 1-1, след като Дани Алвес постави началото в първия си мач от лигата след завръщането си в клуба.

38-годишният футболист изви дълга топка за Луук де Йонг, за да насочи с глава в 57-ата минута.

Но Гранада се насочи напред, след като тийнейджърът Гави Паес получи втори картон с оставащи 10 минути. Антонио Пуертас вкара изравнителен гол в 89-ата минута, като Барселона бе забита в собствената си ложа.

Въпреки падането на Антонио Пуертас' късно изравняване, непобедената серия от Ла Лига на Барселона се удължи до пет мача
Изображение: Въпреки падането от късното изравняване на Антонио Пуертас, непобедената серия на Барселона в Ла Лига се удължи до пет мача

Алвеш, който помогна на Барселона да спечели 23 трофея от 2008-16, започна втория си престой в сряда, след като отборът от трето ниво Линарес беше победен с 2-1 в Купата на Краля.

ОЩЕ:  Обобщение на FA Cup: Убийства на гиганти в трети рунд

Голът на Де Йонг беше втори в толкова мачове в лигата за холандския нападател, който беше свързван с възможен трансфер този месец, но неуспехът да спечели остави Барса на шесто място, след като пропусна шанса да се изкачи на трето място и в Шампионската лига.

След това Барселона се отправя към Саудитска Арабия, за да играе Класико срещу Реал Мадрид в сряда в полуфиналите на Суперкупата на Испания. В другия полуфинал играят Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао.

На Леванте му бяха нужни 20 мача, за да регистрира най-накрая първа победа за сезона, Роберто Солдадо и Хосе Моралес отбелязаха при победата с 2:0 над Майорка .

Единствената предишна победа в някое състезание за базирания в Валенсия отбор беше срещу опонент от по-ниска дивизия в Купата на Краля, преди да бъдат елиминирани в следващия кръг от третостепенен Алкояно.

Микел Оярзабал отбеляза своя 12-и гол във всички състезания, за да помогне на Реал Сосиедад да победи Селта Виго с 1-0, прекратявайки серия от шест рунда без победа и връщайки отбора на Сан Себастиан обратно на четвърто място.

източник